Kontakt

K&K Herbal Poland S.A.
ul. Limanowskego 1A/8
32-020 Wieliczka
 
tel/fax: 12 251 48 14

Gdzie jest produkowany?

Enterosgel - produkt detoksykacyjny czystej natury

JesenikW północnych Czeskich Morawach, w pobliżu granicy czesko-polskiej w dorzeczu rzek Starzyc i Biała leży balneologiczna miejscowość Jesenik. Lokalna woda od niepamiętnych czasów posiada lecznicze właściwości. Jest tam 80 zarejestrowanych źródeł, które od wieków przyciągają zainteresowanie ekspertówIstnienie i światowy rozgłos uzdrowisko Jesenik zawdzięcza Vincenz'owi Priessnitz, który w 1822 założył pierwszy instytut hydroterapii na świecie, odkrył on bowiem walory lecznicze tamtejszej zimnej wody źródlanej. 
Powstała wówczas nowa metoda leczenia uzdrowiskowego, która uważana jest za podstawę nowoczesnej balneoterapii. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, nerwowego i ruchowego.
 
W 1910 roku, zostało wybudowane sanatorium i spa w okolicach źródeł oraz Monument - kolumnadę długości 1160 m. Wraz z coraz większym światowym rozgłosem "Doktora Wody", tak nazywano V. Priessnitz, miejscowość zaczęto dekorować posągami i pomnikami, ofiarowanymi przez europejską ówczesną arystokrację w podzięce za uzdrowienia. Do najbardziej znanych pacjętów należą pisarz NV Gogol, rzeźbiarz L. Schwanthaler lub kompozytor Franciszek Liszt. Rok 1999 został uznany rokiem Vincenza Priessnitza.  
 
Tradycyjne zabiegi spa, oparte na oczyszczających właściwościach jesenickiej wody zostały również uwzględnione w produkcji wyjątkowego, nowoczesnego wyrobu medycznego do użytku wewnętrznego - Enterosgel (CE 0088). Farmaceuta Dr. Rodan Hojgr zainicjował produkcję wyrobu medycznego Enterosgel w Jeseniku. Enterosgel  składa się z związku krzemu oraz wody - czysta woda za pomocą porowatych wiązań siloksanowych zachowuje strukturę i posiada zdolność do działania, bez żadnych skutków ubocznych przeciwko biegunce i innych problemów trawiennych, ale także oczyszcza organizm z bakterii, toksyn, alergenów, produktów rozkładu alkoholu, może być również stosowany jako dodatek do leczenia antybiotykami. Technologia produkcji, oparta na wykorzystaniu wody ze źródeł umożliwiła wytwarzanie bezpiecznego detoksykacyjnego preparatu, z zawartością 9/10 wody. Należy zaznaczyć, że to woda z Jesenika!